SANAL OFİS KİMLER TARAFINDAN KULLANILIR?

Sanal ofis herhangi bir fiziki ofis ihtiyacı olmayan çalışanların tercih ettiği akıllı ofis çözümlerinden birisidir. Sanal ofis, kullanıcısına prestijli lokasyonda resmi adres sağlayarak şirket kuruluşunu gerçekleştirmesini sağlarken aynı zamanda ihtiyacı olan çözümleri de beraberinde sunar. Bu çözümler, herhangi bir şirketin eleman alarak yapabileceği, sekreterya ve kargo hizmetidir. Sekreterya hizmeti, profesyonel çağrı hizmetini kapsarken, şirket adına gelen kargolarınızın teslim alımı ve size iletimi yine sanal ofisin sunmuş olduğu çözümler arasındadır. Bununla beraber sanal ofis kullanıcısı, müşterileri ile gerçekleştireceği toplantılar için sanal ofis hizmeti sunan paylaşımlı ofislerin toplantı odası hizmetinden de yararlanır. Sanal ofis, şirketlerin varlığını sürdürmeleri gereken resmi adres ve ihtiyaç duydukları sekreterya, kargo takip gibi hizmetlerin verildiği yeni nesil ofislerdir. Peki bu akıllı ofis çözümlerini kimler kullanabilir?

Sanal ofis kullanımını tercih eden sektörler nelerdir?

Fiziksel ofis ihtiyacını ortadan kaldıran sanal ofisler, ofise ihtiyaç duymayan, daha çok müşteri ziyaretleri yapan ve proje bazlı çalışan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Freelancerlar

Freelancer çalışma biçimi gün geçtikçe daha fazla yaygınlaşan bir çalışma şekline dönüşmüştür. Yazılımcılar, grafik tasarımcılar, fotoğrafçılar ve hatta içerik üreticileri (bloggerlar, vloggerlar) freelancer olarak, proje bazlı çalışmaktadırlar. Bu kişilerin ofise gereksinimi yoktur, fakat şirket kurmak için bir adrese ihtiyaçları olur. Sanal ofis, prestijli bir lokasyonda resmi adres sağlayarak freelancer çalışan kişilerin müşteri gözünde itibar kazanmalarını sağlar. Bunun yanında sekreterya hizmeti ile de, toplantıdayken gelen çağrıları cevapsız kalmayarak müşteri kaçırma ihtimalleri en aza indirgenir.

Danışmanlar

Sektörde birçok tecrübesi olan ve bu tecrubelerini diğer şirketlerle de paylaşmak isteyen kişiler gerek satış, gerek teknoloji ya da pazarlama danışmanlığı olmak üzere birçok farklı konuda danışmanlık yapabilirler. Bu kişilerin, kurumsal hayatla ilişkisi bittikten sonra kendi danışmanlık şirketlerini kurmak üzere bir çözüm ararlar. Şirket personeline ya da müdürlerini danışmanlık veren bu kişilerin herhangi bir ofise ihtiyacı çoğu zaman olmaz. İşte bu noktada sanal ofis çözümü danışmanlık yapacak olan ve şirket kurmak isteyen kişilerin kahramanı olur. Bu çözümle birlikte ofis maliyetlerinden kurtulmuş olurken, kendi şirketlerine de kavuşmuş olurlar.

Mimar ve Mühendisler

Hayatlarının büyük çoğunluğu şantiyelerde geçen mimar ve mühendisler, kendi şirketleri için sanal ofis çözümünü kullanan diğer meslek gruplarındandır. Proje bazlı iş yürüten ve her noktasında kontrolü sağlamak için inşaat bölgesinde olan bu iki meslek grubu sanal ofisle birlikte minimum maliyetle şirketlerinin devamlılığını sağlayacaklardır.

Merkez ya da Şube Gösterimi

Özellikle İstanbul dışındaki büyük şirketlerin sıklıkla kullanmaya başladığı sanal ofis, merkez ya da şube adresi sağlamaktadır. İstanbul’un prestijli lokasyonlarında merkez ya da şube açmak için kullandıkları sanal ofis çözümü ile İstanbuldaki varlığınızı sürdürerek daha büyük projelere imza atabilirsiniz.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Call Now ButtonBizi Arayın